Medyczny Trening Personalny

Czy zdarza Ci się, że bolą Cię plecy, dretwieje Ci szyja, czujesz nieprzyjemną sztywność w nogach, bolą Cię łokcie lub nadgarstki?

Czy rzadko uprawiasz sport, a może wręcz przeciwnie, trenujsz często i długo?

Wykonujesz pracę siedzącą? Czy też przez większość dnia jesteś w ruchu? Wieczorem nie masz na nic siły i jedyne, co Cię obchodzi, to paść na kanapę i oglądać seriale?

Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to prawdopodonie potrzebujesz terapii manualnej, rozciągania i treningu wzmacniającego.

Powyższe trzy czynności, razem z poprawą postawy ciała we wszystkich czynnościach dnia codziennego, mogą znacząco zmniejszyć odczuwany dyskomfort i ból.

No dobrze, to bardzo ciekawe, ale jak mam się tego nauczyć? – zapytasz. Nie zajmujesz się fizjoterapią czy masażem, nie specjalizujesz się w treningu medycznym, nie potrafisz tak naprawdę powiedzieć, co byłoby w Twoim przypadku wskazane, żeby zmniejszyć odczuwane dolegliwości?

Właśnie dlatego proponuję Ci trening ze mną, doświadczonym trenerem, specjalistą od treningu medycznego i masażu.

W wyniku moich kilkultenich poszukiwań, w trakcie których ukończyłem szkołę masażu oraz kilka dodatkowch, cenionych kursów, wypracowałem własną metodę, na którą składa się wszytko to, co pozwoli pomóc Ci ulżyć sobie w bólu oraz kompleksowo zadbać o własne ciało.

Czy to rzeczywiście działa? – zapytasz. Tak! Poza tym, że już kilka lat pomagam innym, wszystkie poznane techniki – w miarę możliwości – testuję na sobie. Stąd najlepiej wiem, co działa, jak działa i jak powinno być wykonane. A wszystko, co stosuję, jest podparte wiedzą naukową oraz autorytetem ekspertów z kilku dziedzin.

Jeżeli już przekonałeś się, że chciałbyś/chciałabyś umówić się ze mną na bezpłatne spotkanie diagnostyczne, zapraszam Cię do skontaktowania się ze mną!

Ok, brzmi ciekawie, ale dlaczego nie lepiej po prostu pójść na wizytę do fizjoterapeuty albo masażysty? Wynająć trenera personalnego, czy rozciągnąć się na zajęciach zdrowego kręgosłupa i jogi? A może kupić jakąś książkę i działać samodzielnie?

To wszystko oczywiście ma sens. Natomiast problem rodzi się wtedy, gdy z jakichś powodów nie możesz skorzystać z powyższych wizyt i zajeć, a wiedzy z danej książki nie jesteś w stanie zastosować w praktyce. Co Ci wtedy zostaje? Leki przeciwbólowe, które tylko „wyłączają” ból przez działanie na układ nerwowy, ale nie leczą, a wręcz szkodzą, zwłaszcza układowi pokarmowemu? Domowe sposoby, które czasem pomogą, a czasem jeszcze pogorszą sprawę?

Obrazu dopełnia fakt, że ból mięśniowy (a o takim najczęściej jest mowa, gdy „coś” Cię boli), to nie tylko dyskomfort, ale również obniżony nastrój, ograniczenia ruchu, irytacja i konflikty z ludźmi z Twego otoczenia… Bo powiedzmy sobie szczerze, czy gdy odcinek lędźwiowy kręgosłupa boli Cię tak, że nie możesz się schylić, jest Ci do śmiechu? Czujesz radość życia, nie mogąc obrócić głowy w jedną stronę? Masz energię do działania czując tępy ból w udach?

Zakładam, że jest wręcz przeciwnie! Dlatego oferuję Ci mój Medyczny Trening Personalny.

Na czym to polega?

Przede wszystkim zaczniemy od spotkania (online lub na sali), w trakcie którego zadam Ci pytania o Twój tryb życia, uprawianą (lub nie) aktywność fizyczną oraz przebyte kontuzje. Przyjrzę się też Twej sylwetce i nawykom ruchowym oraz poproszę o wykonanie kilku ćwiczeń diagnostycznych. To wszystko oczywiście nie będzie podlegało rzadnej krytyce!

Bo jak myślisz, dlaczego sam zająłem się terapią manualną? Otóż nie dlatego, że byłem zawsze zdrowy, mam idealnie prosty kręgosłup, ćwiczyłem cały czas z rozwagą i zawsze uważałem na pozycję, w której siedziałem lub podnosiłem coś ciężkiego… Dobrze wiem, jakie błędy popełniamy podejmując (lub nie) różne aktywności fizyczne, odpoczywając, pracując i spedzając czas z bliskimi.

To pierwsze spotkanie pozwoli na ustalenie Twej aktualnej sytuacji i punktu wyjściowego do wspólnej pracy. Będę mógł po nim powiedzieć Ci, co jest źródłem Twego bólu, które z Twych mieśni potrzebują rozmasowania (przy użyciu technik ręcznych lub prostych sprzętów), rozciągnięcia i wzmocnienia, tak aby ból znikał oraz rzadziej i zmniejszą siłą wracał.

Bo oczywiście nie będę Cię oszukiwał, że nie będąc już dzieckiem, możesz cofnąć pewne procesy (np. skrzywienie kręgosłupa). Natomiast możemy po pierwsze zadbać, żeby dana dysfunkcja się nie pogłębiała oraz tak wytrenować mięśnie, żeby były w stanie zapewnić ruch w możliwie maksymalnym zakresie. Jesteśmy też w stanie tak dobrać ćwiczenia, żeby, poprzez zmniejszenie dysbalansu mięśniowego, poprawić wygląd Twej sylwetki.

O co chodzi w praktyce? Że jeżeli masz stwierdzoną dyskopatię w odcinku lędźwiowym, to nie oznacza że już nigdy nie będziesz mógł/mogła się schylić czy zrobić skłon do przodu. Przy odpowiednim rozluźnieniu, rozciągnięciu i wzmocnieniu mięśni prostowników kręgosłupa będzie i powinno być to możliwe (oczywiście z zachowaniem prawidłowego toru ruchu). Bo przecież nie jest interesującym rozwiązaniem usztywnić te wszystkie miejsca, które bolą, prawda?

Ponadto mogę zaoferować Ci profesjonalny masaż, wykonany na specjalnym stole do masażu, którzy może pomoć rozluźnić dane obszary Twego ciała – tak, żeby ból znikał, a ruch był bardziej komfortowy. Możemy też umówić się na typowy masaż klasyczny lub rozluźniający.

Jeżeli dotarłeś do końca tego tekstu, to najprawdopodniej coś Cię w nim zainteresowało! Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, wąptliowści czy obawy, jeszcze raz zapraszam Cię do skontaktowania się ze mną i do omówienia Twoich potrzeb!