O Mnie

Michał Rudnicki – certyfikowany trener personalny, masażysta oraz instruktor sportu

Trening Medyczny – nakierowany na poprawę postawy i odzyskanie równowagi napięcia mięśni

Własna pracownia na Chomiczówce lub wspólne treningi w siłowni. Możliwe spotkania online

Bezpłatna konsultacja przed pierwszym treningiem/masażem

Skontaktuj się ze mną

Zapraszam Cię na zajęcia personalnego treningu medycznego i/lub masaż

Dlaczego warto umówić się ze mną na medczyny trening personalny lub masaż?

  • posiadam średnie wykształcenie medyczne, ukończyłem z bardzo dobrymi wynikami państwową Medyczną Szkołę Policealną nr 2 w Warszawie (posiadam dyplom Technika Masażysty)
  • ukończyłem kurs Medycznych Trenerów Personalnych w Akademii Trenerów Personalnych Health Factory
  • ukończyłem dla instruktorów sportu dający wiedzę w zakresie zajeć Zdrowego Kręgosłupa w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych
  • mam kilkunastoletnie doświadczenie instruktorskie w karate i praktyczne w jodze
  • na co dzień zajmuję się pracą z ludźmi: jestem lektorem języków obcych oraz współprowadzę Polski Klub Bartitsu i Savate L’Extrême Est

Na czym polega trening medyczny?

Jest on poświęcony głównie ćwiczeniom rozluźniającym, rozciągającym i wzmacniającym mięśnie oraz inne struktury ciała. 

W każdym wypadku podstawą do pracy jest analiza Waszych przyzwyczajeń ruchowych oraz postawy ciała. Służą temu proste testy diagnostyczne, możliwe do wykonania bez specjalistycznego sprzętu.

Następnie dobiera się ćwiczenia, które pomogą Wam przywrócić poprawny ruch, większy zakres ruchomości i zrównoważoną postawę ciała.

Jako trener treningu medycznego nie próbuję wkraczać w żaden sposób w kompetencje lekarza czy fizjoterapeuty. Jestem członkiem zespołu specjalistów, którzy wspomagają osobę borykającą się z bólem w powrocie do zdrowia. Jeżeli uznam, że Wasza sytuacja wymaga szerszej konsultacji lub wykracza poza moje kompetencje, z przyjemnością polecę Wam odpowiedniego specjalistę.

Będę też potrafił doradzić w podstawowych zagadnieniach związanych z żywieniem, a w bardziej złożonych przypadkach polecę Ci dobrego dietetyka.

Od czego zacząć?

Od rozmowy! Mój numer telefoniczny i adres mailowy znajdziesz w zakładce Skontaktuj się ze mną

Poproszę Cię o wstępne opisanie przyczyn, z powodu których chcesz ze mną trenować. Umówimy się na bezpłatne spotkanie diagnostyczne.

Potem będziemy mogli umówić się na dalszy przebieg współpracy: jej cele, częstotliwość i długość oraz jakie wybierzemy metody treningowe.

A na koniec opinia Krzyśka, uczestnika moich zajęć:

Zrobiliśmy z Michałem świetny trening medyczny (dla takiego dziadka jak ja, to szczere złoto) a potem mnie wymasował. W trakcie masażu oczywiście chciałem sam sobie skręcić kark (ale nie mogłem, bo miałem się nie ruszać), bo momentami trochę bolało. Gdy kończyliśmy masaż, to wychodziłem na nogach z waty. Ale później… Nooooooo moi drodzy… później to się czułem tak, jak wtedy gdy miałem 22 lata i jeździliśmy całą bandą nad Wigry oddawać się niczym nie skrępowanym przyjemnościom życia. Mogłem wszystko! Tak i teraz… Zero spięcia mięśni, zero bólu w lędźwiach, błogość. Cudo!